Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z marzec, 2015

Jak napisać pełnomocnictwo?

Wzór pełnomocnictwa  Są sytuację, w których potrzebujemy, aby ktoś nas wyręczył w załatwieniu sprawy np. w urzędzie i wtedy trzeba wyrazić zgodę, czyli dać pełnomocnictwo, aby ta osoba występowała w naszym imieniu.

Darowizna a podatek

Zwolnienie z podatku od darowizny
Generalnie obowiązuje zasada, że od darowiznytrzeba zapłacić podatek, ale nie zawsze, a istotne znaczenie ma to, przez kogo zostaliśmy obdarowani. Gdy jest to osoba blisko spokrewniona, zaliczana do tzw. zerowej grupy podatkowej, przysługuje nam zwolnienie z podatku, niezależnie od wartości darowizny.

Kredyt hipoteczny we frankach

Kto zyskał na kredytach hipotecznych we frankach?Osoby, które spłacają kredyty hipotecznewe frankach szwajcarskich mają ogromny kłopot w momencie sprzedaży mieszkania i przewalutowania kredytu na złotowy, ale sam koszt obsługi zadłużenia jest dla sporej grupy kredytobiorców niższy niż dla tych, którzy zaciągnęli kredyt w PLN.

Urlop macierzyński 2015

Urlop macierzyński 
Pracownica ma prawo do urlopu macierzyńskiegow wymiarze:

20 tygodni przy pierwszym porodzie,31 tygodni przy urodzeniu dwojga dzieci przy jednym porodzie,33 tygodni przy urodzeniu trojga dzieci przy jednym porodzie,35 tygodni przy urodzeniu czworga dzieci przy jednym porodzie,37 tygodni przy urodzeniu pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie.