Najlepsze OFE

Najlepsze wyniki OFE

Zostało jeszcze kilka dni (do 31 lipca) na podjęcie decyzji, czy nasze składki emerytalne mają trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) i ZUS, czy tylko do ZUS.


Uwaga! Jeśli zdecydujesz się na tę pierwszą opcję, musisz złożyć odpowiednią deklarację w dowolnym oddziale ZUS.

Chcesz wrócić do ZUS

W taki wypadku nie musisz robić nic, a Twoje pieniądze zgromadzone wcześniej przez lata w OFE, po 31 lipca automatycznie trafią na indywidualne subkonto w ZUS. Do tego zobowiązane są ustawowo OFE.

Chcesz zostać w OFE

Przy okazji możesz zmienić swój dotychczasowy fundusz.

Zespól Analiz Online dokonał podsumowania dotychczasowych wyników OFE. Sprawdził, który z nich przez ostatnich 15 lat zarobił dla nas najwięcej pieniędzy.
Uwaga! Założono, że na konto OFE  wpływało co miesiąc 100 zł. Po obniżeniu wysokości składek kwota ta została odpowiednio zmniejszona.

 Jak OFE najlepszy?

Okazało się, że osoby, które zaczęły oszczędzać w 1999 r. uzbierały średnio ponad 37.8 tys. zł. Liderem rankingu jest ING OFE (zgromadzony kapitał na koncie wynosi 39,1 tys. zł). Powyżej 38 tys. zł zgromadzili klienci Nordea OFE, Amplico OFE oraz Alianz Polska OFE.

Komentarze

Anonimowy pisze…
Fajna inicjatywa, że przypomina Pan o temacie wyboru formy "oszczędzania". Nie wiem tylko, czy określenie "chcą wrócić do ZUS" jest odpowiednie - chyba nikt nie chce wracać do ZUS, a większość chciałaby od niego uciec :-)

Popularne posty