Przejdź do głównej zawartości

Najlepsze OFE

Najlepsze wyniki OFE

Zostało jeszcze kilka dni (do 31 lipca) na podjęcie decyzji, czy nasze składki emerytalne mają trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) i ZUS, czy tylko do ZUS.


Uwaga! Jeśli zdecydujesz się na tę pierwszą opcję, musisz złożyć odpowiednią deklarację w dowolnym oddziale ZUS.

Chcesz wrócić do ZUS

W taki wypadku nie musisz robić nic, a Twoje pieniądze zgromadzone wcześniej przez lata w OFE, po 31 lipca automatycznie trafią na indywidualne subkonto w ZUS. Do tego zobowiązane są ustawowo OFE.

Chcesz zostać w OFE

Przy okazji możesz zmienić swój dotychczasowy fundusz.

Zespól Analiz Online dokonał podsumowania dotychczasowych wyników OFE. Sprawdził, który z nich przez ostatnich 15 lat zarobił dla nas najwięcej pieniędzy.
Uwaga! Założono, że na konto OFE  wpływało co miesiąc 100 zł. Po obniżeniu wysokości składek kwota ta została odpowiednio zmniejszona.

 Jak OFE najlepszy?

Okazało się, że osoby, które zaczęły oszczędzać w 1999 r. uzbierały średnio ponad 37.8 tys. zł. Liderem rankingu jest ING OFE (zgromadzony kapitał na koncie wynosi 39,1 tys. zł). Powyżej 38 tys. zł zgromadzili klienci Nordea OFE, Amplico OFE oraz Alianz Polska OFE.

Komentarze

theredel pisze…
Fajna inicjatywa, że przypomina Pan o temacie wyboru formy "oszczędzania". Nie wiem tylko, czy określenie "chcą wrócić do ZUS" jest odpowiednie - chyba nikt nie chce wracać do ZUS, a większość chciałaby od niego uciec :-)

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przeisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.