Trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej


Poznaj najlepsze odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, jakie padają na rozmowie kwalifikacyjnej i wygraj wyścig o pracę, zostawiając w tyle wszystkich...


Rozmowa kwalifikacyjna to nie jest zwykła formalność. Odpowiedzi, jakich udzielisz rekruterowi, zadecydują o tym, czy zobaczy on w Tobie idealnego kandydata na proponowane stanowisko, czy może beznadziejny przypadek, którym nie warto sobie zawracać głowy. Postaw się przez chwilę na miejscu pracodawcy, który potrzebuje pracownika.


Z setek kandydatów musi wybrać tego jednego, z którym ma zamiar związać się na dłużej. Chce mieć pewność, że to będzie możliwie najlepszy wybór. I dlatego na podstawie krótkiej rozmowy chce wyciągnąć jak najwięcej wniosków.

Możesz się spodziewać:

* Pytań dotyczących Twojej wiedzy i doświadczenia. 

* Pytań dotyczących miejsca pracy. 

* Pytań podchwytliwych. 

* Pytań wyprowadzających z równowagi. 

* Pytań, które nie powinny paść podczas rozmowy kwalifikacyjnej (!). 

* Pytań testujących uległość. 

* A na koniec pytań o oczekiwaną wysokość wynagrodzenia.
Dzięki publikacji "Rozmowa kwalifikacyjna. Przekonujące odpowiedzi na trudne pytania" dowiesz się, jak odpowiadać na te pytania i jak je wykorzystać do własnych celów.

Opinie:

    Obfitość przykładów sprawia, że książka jest bezcennym źródłem informacji dla każdego, kto chce świetnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Marcin analizuje różne elementy, mogące mieć znaczenie, począwszy od sposobów odpowiadania na popularne pytania, poprzez sposób przedstawiania swojej osoby, mowę ciała, a kończąc na pytaniach niestandardowych, mających na celu określenie profilu psychologicznego kandydata. Świetna robota, wielkie dzięki!

Jakub Szotek pracownik banku


    Książkę polecam osobom zarówno młodym, początkującym jak i z doświadczeniem zawodowym. Czytając można sobie genialnie wyobrazić sytuację panującą na rozmowie kwalifikacyjnej. Autor zmusza nas do myślenia i zwraca uwagę na rzeczy niewątpliwie ważne, a które uciekają naszej uwadze. Dobrze się czyta, jestem barrrrrrdzo zadowolona :) PS Naprawdę budująca jest ta świadomość (w danej chwili na rozmowie), że wiecie jak "zagrać" na spotkaniu rekrutacyjnym :) Śmiało polecam

Karolina Krupa Bankier


    Książka w bardzo wnikliwy sposób traktuje tematykę rozmowy kwalifikacyjnej, zawiera mnóstwo pytań/zagadnień, które mogą na rozmowie o pracę zostać zadane. Jest to bardzo przydatna publikacja i bardzo interesująca. Każdy, kto zamierza starać się o nową posadę, powinien tę książkę przeczytać. Jest napisana językiem komunikatywnym, przejrzysta, dobrze się ją odbiera. Polecam.

jolanta onoszko jolanta


    Bardzo dobra książka. Pomogła mi w poznaniu trików, jakie stosują rekrutujący, przez co zobaczyłam, jakie błędy popełniałam podczas rozmów kwalifikacyjnych. Teraz już znam ich sposoby i mogę się lepiej przygotować na taką rozmowę.

Zuzanna Henne-Bieniek Gala

Pełną wersję książki zamówisz na stronie: Rozmowa kwalifikacyjna. Przekonujące odpowiedzi na trudne pytania»


Wszystkie porady, których potrzebujesz do zdobycia pracy. Książka poprowadzi Cię za rękę przez każdy etap procesu jej zdobywania


Czy chcesz zdobyć szybko jakąkolwiek pracę? 

Czy jednak zależy Ci na czymś więcej, bo pragniesz wreszcie świadomie pokierować swoją karierą? Jakikolwiek cel Ci przyświeca, w publikacji "Coaching kariery" odkryjesz wszystko, czego potrzebujesz. Autorka dołożyła starań, by osobiście przeprowadzić Cię przez cały proces poszukiwania pracy.

Jest ona dyrektorem personalnym, managerem i certyfikowanym coachem ICC. Specjalizuje się w managerskim coachingu kariery. Została laureatką ogólnopolskiego konkursu Top Manager HR 2010, organizowanym przez miesięcznik "Personel Plus" i "Rzeczpospolitą".

Od ponad 10 lat zarządza zespołami i tworzy strategie polityki personalnej w międzynarodowych organizacjach. Publikuje artykuły na temat zarządzania w pismach takich, jak „Personel i Zarządzanie”, "Personel Plus", "Manager", "Benefit", a także współpracuje z m.in. Pracuj.pl. Dzięki jej książce "Coaching kariery": Odkryjesz dwa elementarne składniki sukcesu osoby, która zawsze znajdzie pracę. Nauczysz się zupełnie nowego sposobu patrzenia na siebie i swoje możliwości, dzięki czemu na rynku pracy staniesz się gorącym i pożądanym “towarem”.

Odkryjesz swój sposób na zrobienie kariery. Dowiesz się, co zrobić ze swoimi ograniczeniami, które do tej pory przeszkadzały Ci w zdobyciu wymarzonej pracy. Pierwszym krokiem ku zdobyciu dobrej pracy jest zapoznanie się z poradami Angeliki Śniegockiej. Przejdzie ona z Tobą przez kolejne etapy poszukiwania pracy, ale to Ty sam musisz wyruszyć w tę podróż.

Opinie:

    Świeże spojrzenie osoby, która jest po tej drugiej stronie rekrutacji. Z pewnością każdy znajdzie w tej książce jakieś "złote rady" dla siebie. Warto jednak połączyć tą książkę z wcześniejszą publikacją p. Śniegockiej "Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedza kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujacych". Jedna i druga świetnie się uzupełniają

Paulina Sliwinska specjalista ds. sprzedaży

    Dużo konkretów, dających zielone światło w swojej prywatnej motywacji. Przyjemnie się czyta i zakreśla ważniejsze oczywiscie dla kazdego inne wazne fragmety, osobiscie polecam przeczytac dwa razy aby wdrozyc w działanie , polecane metody poszukiwania pracy, trzymajcie za mnie kciuki , juz wiem ze to tylko kwestia czasu, wiem ze niebawem w koncu bede miał dobrze płatna prace, Angelika Dzieki za ksiązke !!!!!!!!!!!!!

Michał Ostrowski Michał Ostrowski

   Książka Pani Angeliki Śniegockiej znajdzie stałe miejsce w mojej biblioteczce. Uderza w niej bardzo głębokie zrozumienie mechanizmów rekrutacji oraz mechanizmów rządzących dzisiejszym zglobalizowanym światem wynikających z wielkiej aktywności i pasji autorki. Jest to kompendium wskazówek doświadczonego i dociekliwego praktyka przekazującego swoją wiedzę w sposób dobitny, trafny i błyskotliwy. Książka naprawdę „otwiera oczy” na procesy związane z poszukiwaniem pracy, zawiera bardzo dużo przykładów z życia i szczegółów , jest napisana w oparciu o realia rynku polskiego. Motywuje do działania.Polecam wszystkim osobom zainteresowanych budowaniem przewagi na rynku pracy i samorozwojem.

Małgorzata Menadżer

    Rewelacyjna publikacja, rzeczowe wskazówki, zastosowałem i już znalazłem dobrą pracę. Gorąco polecam. Jeśli ktoś ciągle w życiu narzeka na świat go otaczający, niech się przygotuje na konfrontację i decyzje, które będzie musiał podjąć, żeby zmienić swoje nastawienie i sposób myślenia, aby dostać lepszą pracę lub awansować. Książka jest napisana z polotem, jak zacząłem czytać, nie mogłem przestać, aż skończę. Porobiłem notatki, wprowadziłem kilka zmian i na efekt nie czekałem zbyt długo, a to dopiero początek zmian, jakie zacząłem wprowadzać w życie. Dziękuję Złotym Myślom za rewelacyjną książkę i receptę nie tylko na awans czy znalezienie dobrej pracy, ale też na styl życia.

Piotr Matan Piotr Matan

    Po zapoznaniu się z zawartością książki jestem w 100% usatysfakcjonowana. Autorka dzieli się z czytelnikiem swoim bogatym doświadczeniem i jako coach daje praktyczne, istotne wskazówki, które są pierwszym krokiem ku zdobyciu dobrej, wymarzonej pracy. Każdy z etapów poszukiwania pracy jest przez autorkę omówiony zrozumiałym językiem. Polecam!

Joanna Jagiełło Joanna

    Książka idealna dla osoby takiej jak ja -czyli studenta, który na rynku pracy dopiero stawia pierwsze kroki. Cenne uwagi i wartościowe informacje pomogą zaoszczędzić sporo czasu i rozczarowań związanych z wyborem i otrzymaniem wymarzonej pracy. Jeśli ktoś szuka pracy od dłuższego czasu, a nie ma tej książki -to właśnie w niej pozna tego przyczyny:)

Łukasz student

Pełną wersję książki zamówisz na stronie: Coaching kariery»

Komentarze

Popularne posty