Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna o pracę

Przy ubieganiu się o pracę bardzo duże znaczenie ma pozytywne myślenie. Tak twierdzą specjaliści.

Tak więc warto przypomnieć sobie o swoich zaletach, ostatnich sukcesach i absolutnie nie tracić wiary w swoje powodzenie, bo uprawianie czarnowidztwa ( typu "nie mam szans, jest tylu lepszych ode mnie") na pewno nie pomoże w zdobyciu wymarzonej pracy.Jak osiągnąć swój cel?

Przede wszystkim należy zadbać o właściwe zachowanie. 

Uśmiech na twarzy, wyważona gestykulacja, spokojny, ale również zdecydowany głos na pewno zostaną zapisane na plus,a  unikać należy: spóźnienia się na rozmowę kwalifikacyjną (choćby o minutę), siadania bez pozwolenia, wiercenia się na krześle, krytykowania byłego zwierzchnika lub kolegów z poprzedniej pracy, bo to wszystko po prostu kłóci się z wizerunkiem idealnego kandydata- profesjonalisty.

Na rozmowę kwalifikacyjną należy przyjść dobrze przygotowanym.

Pracodawca np. może zapytać o to, dlaczego szukamy pracy, co było naszym największym osiągnięciem, jaką przyjmujemy rolę w zespole...
Uwaga! Aby nasze odpowiedzi były swobodne i zarazem klarowne, warto przeprowadzić wcześniej taki dialog z kimś znajomym, bo sugestie postronnej osoby mogą okazać się bardzo pomocne, ponieważ sami często nie potrafimy dostrzec tego, co potrafią zauważyć inni.
Nie można maskować stresu na siłę.

Wtedy zazwyczaj efekty są odwrotne od oczekiwanych i wpadka goni wpadkę.

Jeżeli zgubimy wątek, to zamiast mówić coś nie na temat, lepiej wziąć łyk wody, by zyskać czas na pozbieranie myśli, albo poprosić o chwilę na zastanowienie. Wtedy na pewno sobie poradzimy.

Komentarze

Popularne posty