Jak otworzyć konto internetowe w mBanku?

Jak otworzyć konto w mBanku?

Bardzo wygodnym oraz niezawodnym sposobem kontrolowania bankowego konta jest zarządzanie pieniędzmi przez internet. Oszczędza się w ten sposoby także czas, bo nie trzeba regularnie odwiedzać oddziału naszego banku.Tradycyjne konto osobiste jest nie tylko niewygodne (każda transakcja wymaga odwiedzin w oddziale), ale jest też drogie, bo zwykle banki każą sobie słono płacić np. za przelewy czy wypłaty, które dokonuje się przy tradycyjnym okienku. 

Warto więc zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie otwarcie rachunku bankowego, który pozwala na jego obsługę poprzez internet. Koszt takiego konta osobistego może wynieść dosłownie parę złotych, a bywa i tak, że za prowadzenie takiego konta osobistego nie płaci się ani grosza.

Jak znaleźć tanie konto osobiste?

Obecnie większość tradycyjnych banków ma w swojej ofercie konta elektroniczne, a są też takie, które umożliwiają dostęp do pieniędzy wyłącznie poprzez Internet. Ich oferty można bez problemu porównać dzięki porównywarce kont osobistych.

W wyborze taniego konta osobistego mogą też pomóc rankingi internetowych rachunków bankowych, ale trzeba pamiętać, że wyszukiwarka internetowa nie szereguje ich automatycznie według dat ukazania się w sieci.

Dlatego, by mieć pewność, że znalazłeś najbardziej aktualne zestawienie, to na stronie Google z wynikami wyszukiwania wybierz opcję "Więcej narzędzi" i w rozwiniętym menu wybierz funkcję "Ostatni miesiąc".

W ten sposób możesz przejrzeć kilka lub kilkanaście różnych rankingów, które zestawiają ze sobą konta internetowe.

Jednak nie dla wszystkich takie rozwiązanie będzie najwygodniejsze. Najlepszym narzędziem, które pomoże Ci w doborze rachunku bankowego najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb jest porównywarka kont bankowych.
Uwaga! Aby ułatwić sobie porównanie najbardziej odpowiednich dla Ciebie kont osobistych, na porównywarce kont musisz wybrać profil, a następnie w kolejnych rubrykach wpisać konkretne dane, które są dostosowane do Twoich dochodów i sytuacji finansowej.

Uwaga! Jedno z najlepszych kont internetowych oferuje mBank.
Dla przykładu: osoba, która posiada konto w PKO BP - zmieniając je na konto w mBanku może rocznie zaoszczędzić od około 100 do 130 zł w zależności od rodzaju usług z jakich korzysta.

Jak otworzyć konto w banku internetowym?

Założenie takiego konta osobistego jest bardzo proste i nie obciąży to naszego portfela. No i najważniejsze: w dłuższej perspektywie przyniesie znaczące oszczędności.

Otwarcie internetowego rachunku bankowego oznacza przede wszystkim wygodę, bo nie ruszając się z domu, będzie można wykonać najważniejsze operacje, np.: opłacić miesięczne rachunki, przelać pieniądze na inne konto czy lokować oszczędności.

Otworzenie konta internetowego w mBanku

Jak już wcześniej pisałem, jednym z najlepszych wyborów w grupie kont prowadzonych przez internet jest propozycja mBanku.

Rachunek nosi nazwę eKonto i na tle konkurencji ma najwięcej zalet.
Uwaga! Prowadzenie konta w mBanku jest zupełnie darmowe. Bank nie wymaga od posiadacza konta regularnych comiesięcznych wpływów ani liczby operacji dokonywanych za pomocą kart płatniczych. Za darmo wykonany tez przelewy bankowe.

Jak otworzyć konto w mBanku?

Można to zrobić bez ruszania się z domu. 
Jak otworzyc konto internetowe w mbanku
Na początku wybierasz rodzaj konta (np. wspomniane eKonto) i teraz w odpowiednich rubrykach należy podać dane, które będą konieczne do otwarcia rachunku i następnie na dole witryny klikasz na przycisk dalej.

Kolejny krok - wybór sposobu podpisania przez nas umowy z bankiem. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wskazanie opcji "Wygodną umowę podpisz w domu". Wtedy po kilku dniach odezwie się do Ciebie kurier i ustali z Tobą najdogodniejszy termin dostarczenia umowy do podpisu i następnie powinien się pojawić pod Twoimi drzwiami z odpowiednią przesyłką.
Uwaga! Umowy nie musisz podpisywać na kolanie. Warto starannie ją przejrzeć, a po zaakceptowaniu ponownie umówić się z firmą kurierską i odesłać gotowy dokument.
Jeżeli umowa jest już podpisana i wysłana, to możesz właściwie rozpocząć korzystanie z konta internetowego w mBanku. Kurier dostarcza wraz z umową tzw. Pakiet aktywacyjny.
Uwaga! Nie odsyła się go do mBanku- będzie on teraz Ci potrzebny.
Znajdują się tam takie informacje, jak:
  • tymczasowy identyfikator;
  • tymczasowe hasło dostępu do konta.
Otwierasz stronę mBankui klikasz na niej na przycisk "Logowanie". Wtedy zostajesz automatycznie przeniesiony do strony logowania. W odpowiednie rubryki wpisujesz tymczasowy identyfikator oraz jednorazowe hasło i następnie klikasz na przycisk "Zatwierdź". Na numer telefonu komórkowego wysyłane jest nowe hasło, które należy wpisać w nowym oknie i potwierdzić klikając na "Zatwierdź".

Następnie system poprosi Cię o ustalenie i potwierdzenie nowego hasła.
Uwaga! Musi ono stanowić ważny element ochrony dostępu do konta. Powinno składać się z 8 do 20 znaków, a pośród nich powinna pojawić się przynajmniej jedna cyfra.
Po wpisaniu nowego hasła klikasz przycisk "Zatwierdź"

Pojawi się wtedy kolejne okno z Twoim identyfikatorem użytkownika, którym będziesz się posługiwał przy logowaniu do serwisu mBanku.
Uwaga! Koniecznie zapisz tę informację, podobnie trzeba zrobić z wcześniej ustalonym hasłem. Trzeba też zadbać o to, by te dane nie dostały się w niepowołane ręce, bo tylko wtedy nasze pieniądze będą bezpieczne.
Aktywacja karty płatniczej w mBanku

Po założeniu i aktywowaniu konta internetowego w mBanku pozostaje już tylko aktywacja przypisanej do Ciebie karty płatniczej.

Jest to tzw. "plastikowy pieniądz", który pozwala na dokonywanie bezgotówkowych zakupów w wielu sklepach i wypłacanie pieniędzy z bankomatów.

Możesz ją zamówić albo przy wypełnianiu wniosku o otwarcie konta internetowego w mBanku, lub później dzwoniąc przez telefon na numer 0801 300 800 i gdy formalności zostaną załatwione otrzymasz kartę listem priorytetowym.
Uwaga! Jest ona jednak nieaktywna i trzeba będzie ją aktywować.
W tym celu trzeba zalogować się na konto osobiste i na głównej stronie wybrać "Karty". W nowym oknie wpisuje się numer karty i klika na "Dalej". Otrzymujesz wtedy SMS z jednorazowym hasłem. Trzeba je wpisać w następnym oknie.


Karta będzie aktywowana i możesz już korzystać z jej zalet :).

Otwórz konto internetowe w mBanku

Otwórz konto »

Komentarze

Popularne posty