Jak znaleźć tani hotel?

Tak znajdziesz tani hotel

Możesz skorzystać z porównywarek i wyszukiwarek:

1. Trivago.pl to duża porównywarka cen hoteli w Polsce i Europie. Możesz tu zrobić rezerwację dzięki połączeniu ze stronami Booking.com i Agoda.com.

2. Booking.com to najbardziej popularny w Polsce portal do porównania cen i rezerwacji noclegów. Są tu oferty - od tanich hosteli pod drogie hotele z całego świata. Zaletą Booking jest możliwość bezpośredniej rezerwacji. 

3. noclegi.pl to wyszukiwarka noclegów w Polsce i Europie. Większość ofert jest na każdą kieszeń.

4. spanie.pl - takie noclegi (także agroturystyka).

5. airbnb.com - tu ogłaszają się m.in. hostele.

Wyszukiwanie tanich hoteli - krok po kroku

Wyszukanie rezerwacji hotelu przez internet nie jest trudne.

Jak korzystać z porównywarki cen hoteli Trivago?

Po otwarciu strony głównej portal poprosi o podanie miasta, w którym szukasz noclegu. Po chwili otworzy się strona z lista noclegów w danym mieście.

Wpisujesz datę wyjazdu i liczbę wyjeżdżających.
Uwaga! Są różne kryteria poszukiwania noclegu, np. według oceny gości, ceny, czy odległości od centrum miasta. Możesz też wybrać opcję wyszukiwania ofert od najtańszej do najdroższej.
Gdy ukaże się lista hoteli, możesz wybrać konkretny - obok będzie opcja "zobacz ofertę". Po wciśnięciu pokaże się wykaz hoteli, albo portali, gdzie możesz zarezerwować nocleg.

Rezerwacja hotelu na Booking.com

Na tym portalu, przed dokonaniem rezerwacji, można dokładnie sprawdzić ofertę noclegu, m.in.: wolne pokoje w wybranym terminie, możliwość odwołania rezerwacji, jakie karty bankowe akceptuje dany hotel itp.

Jak sprawdzić, ile będzie kosztował nocleg w hotelu?

Po wpisaniu miejsca i terminu pobytu wyświetli się, lista dostępnych miejsc z cenami. Hotele można wyszukać również według ceny.
Uwaga! W wielu hotelach do dokonania rezerwacji potrzebna jest ważna karta kredytowa. Dlaczego? Chodzi o potwierdzenie rezerwacji. Niektóre hotele pobierają też określone kwoty za dokonanie rezerwacji (zwłaszcza gdy rezerwacja dotyczy oferty bezzwrotnej).
Gdy już wybierzesz hotel i dokonasz rezerwacji, to potwierdzenie otrzymasz na wskazany adres mailowy. Na potwierdzeniu znajdują się wszystkie dane rezerwacji, w tym jej numer i kod PIN, które będą potrzebne podczas kontaktu z obsługą klienta. Rezerwację na Booking.com można zmienić (anulować) do 24 godzin przez przyjazdem.
Tani hotel: oferta last minute

To wyjazd w znacznie obniżonej cenie. Oferty pojawiają się na krótki przed terminem wyjazdu (zwykle kilka dni). Najwięcej jest ich w miesiącach przed wakacjami, np. w kwietniu, maju i czerwcu.

Zniżki mogą być rzędu 50% i więcej. Dobre i sprawdzone mają znane biura podróży, np.: RainbowTours.pl, Itaka.pl czy Neckermann.pl.

Last minute może czasem wiązać się z gorszym standardem hoteli. Zdarza się, że niska cena oznacza też okrojony all inclusive. Lepiej więc najpierw o wszystko dopytaj, byś wiedział, czy warto ulec niskiej cenie.
Uwaga! "Turysta last minute" korzysta z takiej samej ochrony prawnej i ubezpieczeniowej, jak każdy inny. Ofert last minute szukaj na stronach internetowych biur podróży lub pytaj o nie na infolinii - to gwarancja autentyczności oferty. 

Komentarze

Popularne posty