Przejdź do głównej zawartości

Jak przenieść numer?

Jak przenieść numer telefonu do nowego operatora? 


Chętnie zmieniamy operatorów, bo oferty dla nowych klientów są korzystniejsze.  Przeniesienie numery telefonu stacjonarnego do nowego operatora jest bezpłatne, ale aby to zrobić, musisz wcześniej podpisać umowę z nową firmą - ona załatwi wszystkie formalności.

Uwaga! Jeśli sam pójdziesz do salonu dotychczasowego operatora, owszem jak najbardziej możesz rozwiązać umowę, ale .... stracisz numer telefonu

Przeniesienie numeru telefonu do nowego operatora 

Pierwszy krok to złożenie wniosku u nowego operatora. Możesz to zrobić osobiście - w salonie, telefonicznie lub korzystając z formularzy na stronie internetowej.

Uwaga! Jeśli wniosek będziesz składał osobiście, zazwyczaj jest on rozpatrywany od razu, a jeśli złożysz go telefonicznie lub przez internet, firma na jego rozpatrzenie ma 3 dni. 

Później kurier przywiezie Ci do podpisania umowę oraz inne dokumenty - m.in. pełnomocnictwo. Na tej podstawie zostanie złożone wypowiedzenie dotychczasowej umowy oraz uruchomiona procedura przeniesienia umowy.

Uwaga! Stara umowa nie może zostać rozwiązana od razu - bo obowiązuje Cię okres jej wypowiedzenia. Dlatego w zdecydowanej większości przypadków przynajmniej przez miesiąc będziesz musiał opłacać i stary, i nowy abonament. By klienci nie ponosili dodatkowych wydatków, z reguły firmy - dla osób, które przenoszą numer - oferują 2,3 a nawet 6 miesięcy usług bez opłat. 

Uzgadniając warunki umowy z nowym operatorem wybierz jak najpóźniejszy termin na uruchomienie jego usług licząc od momentu podpisania umowy. Skróci to czas, kiedy obowiązuje i stara, i nowa umowa, a dzięki temu wydłuży się okres, gdy możesz korzystać z promocyjnych - bezpłatnych usług.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przeisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.