Kredyt dla emeryta lub rencisty

Czy emeryt lub rencista może zaciągnąć kredyt w banku?

Jesteś emerytem lub rencistą? Możesz zaciągnąć kredyt w banku na takich samych warunkach co nie-emeryt, a to oznacza, że każda osoba starająca się o kredyt musi mieć tzw. zdolność kredytową.


Uwaga! Bank musie mieć pewność, że gdy pożyczy Ci pieniądze w danej wysokości, to spłacisz kredyt w terminie w w należnej wysokości.  

Jakie zabezpieczenie kredytu? 

Zabezpieczeniem dla banku będą np.:
 • udokumentowane, comiesięczne, odpowiedniej wysokości dochody osoby, która stara się o kredyt i jego gwarantów ( np.emerytura)
 • jego majątek, który będzie zabezpieczeniem spłaty, gdyby okazało się, że z jakiś powodów kredytobiorca stał się niewypłacalny (może to być np. mieszkanie, dom, ziemia, samochód, itp).
Uwaga! To bank oceni czy dasz radę spłacić kredyt. W przypadku emeryta lub rencisty znaczenie ma jego wiek i z tego powodu kredyt może mieć krótszy termin spłaty, a za tym idą wyższe raty. 

Jaki kredyt gotówkowy wybrać?

Wybierając kredyt gotówkowy, zwróć uwagę nie tylko na jego oprocentowanie (świadczy ono jedynie o tym, że oferta danego banku jest trakcyjna), ale przede wszystkim na całkowity koszt kredytu.

Składa się on z:
 • oprocentowania nominalnego,
 • prowizji banku,
 • dodatkowych opłat (np. ubezpieczenia od utraty pracy, opłaty za rozpatrzenie wniosku).
Uwaga! To właśnie całkowity koszt kredytu, a nie jego oprocentowanie określi, ile pieniędzy będziesz musiał zwrócić do banku.

Spłata rat kredytu gotówkowego

Ważna dla Ciebie będzie też dogodna spłata rat kredytu gotówkowego. Czy bank zaproponuje Ci spłatę rat przez internet lub za pośrednictwem wpłatomatu, a także możliwość wyboru dnia miesiąca, w którym będziesz spłacał ratę. 

Dzięki temu będziesz mógł ominąć kolejki w placówkach i dopasować termin płatności do dnia wypłaty emerytury lub renty, co pozwoli mieć odpowiednie środki na koncie w terminie spłaty raty kredytu.  

Gdy będziesz analizował poszczególne oferty sprawdź, czy bank wymaga poręczenia oraz ile będziesz musiał czekać na gotówkę (w niektórych placówkach pieniądze można dostać w 15 minut).
Uwaga! Przed podpisaniem umowy kredytu gotówkowego zapoznaj się dokładnie z jej warunkami oraz wyjaśnij wszelkie wątpliwości z doradcą.    

 Szybki kredyt gotówkowy 

Taki kredyt otrzyma osoba, która ma stałe dochody (czyli właśnie emeryturę lub rentę). Granica dochodów jest niska. Niektóre banku udzielą kredytu przy dochodzi kilkuset złotych miesięcznie. Aby go otrzymać będzie Ci potrzebny dowód osobisty (czasem wymagany jest drugi dokument tożsamości), ale tylko, gdy w danym banku posiadasz konto osobiste.
Uwaga! W każdym innym, gdzie zwrócisz się o udzielenie szybkiego kredytu, dodatkowo będziesz musiał okazać odcinek renty bądź np. decyzję o przyznaniu emerytury lub wyciąg z konta bankowego, na które wpływa to świadczenie.
Bank nie będzie wymagał od  Ciebie żyrantów, ale pewnie będzie chciał się jakoś zabezpieczyć. Może to być polisa ubezpieczeniowa, a to będzie oczywiście wiązało się z dodatkowymi kosztami.
Uwaga! Pamiętaj o tym i zapytaj w banku, ile wynosi rzeczywiste oprocentowanie kredytu
Zalety szybkiego kredytu gotówkowego

  • możesz otrzymać szybko pieniądze i bank nie wymaga dużych dochodów;
  • kredyt będziesz mógł wykorzystać na dowolny cel

  Wady szybkiego kredytu gotówkowego 

  • jeżeli pieniądze wykorzystasz np. na święta, to dług będziesz musiał spłacać przez wiele miesięcy;
  • koszty małego kredytu są wyższe od dużego.

  Komentarze

  Popularne posty