Bankowość internetowa

Bank w internecie 


To jeden z kanałów dostępności do bankowości. Nowoczesny i wygodny, dzięki któremu nie trzeba wychodzić z domy, by opłacić rachunki, założyć konto osobiste czy zwyczajnie sprawdzić stan swoich oszczędności.


Uwaga! Możesz to zrobić o każdej porze dnia i z każdego miejsca na świecie w którym dysponujesz dostępem do internetu.

W niektórych bankach kontakt  z pracownikiem banku umożliwiony jest przez internet w formie czatu lub wideo-rozmowy w celu poznania oferty produktowej.

Możesz też zdecydować się na to, by comiesięczne wyciągi bankowe były Ci przekazywane w formie elektronicznej, a nie tradycyjnej - papierowej.

Uwaga! Dzięki bankowości internetowej będziesz mógł składać wnioski o rożne produkty bankowe oraz umówić się na spotkanie z pracownikiem banku. Zaoszczędzisz dużo swojego czasu.  


A co z bezpieczeństwem? 

Musisz pamiętać, że pod żadnym pozorem nie możesz  nie udostępniać nikomu loginu (unikatowe
cyfrowe imię, po którym będziesz rozpoznawany przez system internetowy banku) i hasła dostępu do bankowości internetowej.

Uwaga! Nie możesz korzystać z odsyłaczy (linki) do banku, które przesłano Ci pocztą elektroniczną. Bank nigdy nie wymaga podawania poufnym danych w mailu. 

Do banku loguj się tylko z komputerów, co do których masz pewność, że są bezpieczne, bo w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że ktoś może wykraść Twoje dane i próbować dostać się do Twojego konta bankowego. Unikaj też logowania się do bankowości internetowej w sieci, która jest publiczna.

Uwaga! Sprawdź, czy w przeglądarce pojawia się znak „kłódeczki”. Weź też pod uwagę bezpieczeństwo Twojego komputera – miej kontrolę nad tym, kto z niego korzysta oraz zadbaj o odpowiedni program antywirusowy.

Bank w trosce o Twoje bezpieczeństwo przygotował kilka zabezpieczeń, które mają na
celu chronić Cię przed nieautoryzowanymi transakcjami. Są nimi:

tokeny – jest to urządzenie, które podczas logowania bądź podczas dokonywania transakcji, wytwarza jednorazowe hasło, z którego możesz skorzystać w przeciągu kilku minut, po czym traci ono ważność,

jednorazowe hasła – bank może wcześniej przygotować listę haseł do wykorzystania podczas dokonywania transakcji. System wówczas poprosi Cię o wprowadzenie odpowiedniego hasła z listy, które po wykorzystaniu traci ważność. Innym sposobem jest wysłanie jednorazowego hasła SMS-em.

Komentarze

Popularne posty