Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro?

Sprzedaż na Allegro. Poznaj gwarantowany sposób na zwiększenie sprzedaży w Allegro…

Dzisiejsza porada pochodzi z książki Wojciecha Cywińskiego Allegrowy Super Sprzedawca. Autorem poradnika jest praktyk, który od dłuższego czasu zajmuje się sprzedażą na Allegro – Wojciech Cywiński.
I prawdopodobnie, gdyby zapytać go, jaki jest jeden element, który bezpośrednio wpłynie na zwiększenie sprzedaży przez Allegro (po przeczytaniu tej książki), bez wątpienia można wskazać tu na fotografię, na zdjęcie oferowanego przez nas produktu.

Jeżeli ten element, będzie lekceważony, to będzie się to bezpośrednio przenosiło na nasze zyski – jeżeli sprzedajemy poprzez serwis Allegro.

Skuteczna sprzedaż na Allegro 

Co autor radzi w swojej książce?

Pierwszą radą, którą daje to jest to, żeby w ogóle brać pod uwagę jak ważnym elementem jest zdjęcie. Jak dużo można stracić, jeżeli zdjęcie będzie rozmyte, nie będzie miało odpowiedniego tła, nie będzie odpowiednio wyostrzone, czy jeżeli po prostu produkt na zdjęciu nie będzie atrakcyjny.

Nie ma się co oszukiwać, żadna osoba, która kupuje poprzez Allegro, nie może dotknąć swojego produktu, który kupuje, nie może powąchać, nie może zważyć czyli tutaj te elementy kinestetyczne w ogóle nie wchodzą w grę.

Jedyne co można zrobić, to jest właśnie działanie wzrokowe. Nawet, jeżeli chcielibyśmy na ten element słuchowy podziałać, to tak nie da się tego zrobić, bo praktycznie większość linków, czy w ogóle linki są zakazane w Allegro.

Jedynym elementem, który może wpłynąć na zmysł naszego klienta, jest właśnie zdjęcie + opis. Tylko tutaj, jeżeli nawet zrobimy świetny opis, a kupujący zobaczy, że nasz produkt na zdjęciu jest blady, brudny, gdzieś rzucony na podłogę, to na pewno fantastyczny opis tutaj nie będzie działał.
Więc, jeżeli chcemy inwestować i jeżeli chcemy bezpośrednio już wpłynąć na zwiększenie sprzedaży – warto zadbać o zdjęcie.

Jeżeli chodzi o to co można zrobić, żeby te zdjęcia poprawić, to po pierwsze wchodzi tutaj w grę dobry aparat fotograficzny. I tutaj autor poleca (magiczne słowo, jeżeli chodzi o robienie zdjęć na Allegro) lustrzankę czyli aparaty, które są dokładniejsze, mają większą dynamikę, po prostu produkt, który zrobi się tym aparatem, będzie bardziej atrakcyjny, barwy będą bardziej soczyste i będzie bardziej atrakcyjny dla potencjalnego klienta.

Warto też zadbać o oświetlenie. Na pewno, gdy zacznie się eksperymentować z różnymi aparatami, to okaże się, że jaki aparat byśmy nie mieli, jeżeli nawet wydamy na niego 10 tysięcy złotych, to jeżeli nie zadbamy o odpowiednie oświetlenie, to nasze zdjęcie też nie będzie atrakcyjne.
Więc kolejnym elementem jest to, żeby zainwestować tyle ile się da  w oświetlenie.

Oczywiście może być tak, jak ktoś kiedyś napisał na forum internetowym sprzedawców Allegro, że najlepszy aparat, to Photoshop czyli program obróbki zdjęć. Tylko tutaj jest jedna uwaga, jeżeli ten materiał podstawowy czyli zdjęcie zrobione aparatem, nie będzie ostre, kolory będą blade, to naprawdę nawet Photoshop tutaj nie pomoże, albo będzie trzeba bardzo dużo czasu spędzać na poprawianiu zdjęć, co w sprzedaży poprzez Allegro też jest bardzo ważnym czynnikiem czyli tutaj dobre zorganizowanie swojego czasu.

Jeżeli zainwestujemy w dobry aparat, to trzeba pamiętać, że przy okazji jest to inwestycja w więcej czasu (dla nas, na rozwój naszej firmy). Jest to także inwestycja w to, że nasze przedmioty, które sprzedajemy na Allegro, będą bardziej atrakcyjne dla kupujących i dzięki temu, będzie można wygrywać z konkurencją.

Jeżeli zajmujemy się na poważnie (planujemy się zająć) sprzedażą poprzez Allegro i myślmy o tym, że aparat w okolicach 2 tysięcy złotych jest wydatkiem, to musimy sobie przeramować  te swoje: myślę, że jest to inwestycja, która na pewno się zwróci.

Jeżeli chcesz zwiększyć sprzedaż na Allegro...

Jeżeli chcesz zwiększyć sprzedaż na Allegro i zrobić to szybko i chcesz natychmiastowych efektów, które są m.in. związane z publikacją Allegrowy Super Sprzedawca, to musisz zacząć od dobrego zdjęcia.

Warto wprowadzić te porady autora, które są związane z grafiką, ze zdjęciami.

Jeżeli chcesz poczytać więcej o przeróżnych programach graficznych, których można użyć, darmowych programach, jak poprawiać zdjęcia, jakie ważne są elementy w tym, żeby zdjęcie było atrakcyjne i sprzedawało Twój produkt, to proponuje Ci lekturę książki Allegrowy Super Sprzedawca autorstwa Wojciecha Cywińskiego.

Komentarze

Popularne posty