Rejestracja telefonu na kartę

Jak zarejestrować telefon na kartę?


25 lipca 2016 r. weszły w życie przepisy antyterrorystyczne, które nakładają na posiadaczy karty prepaid obowiązek jej zarejestrowania.

Każda osoba, która ukończyła 13 lat i posiada dokument tożsamości, może to zrobić samodzielnie. W przypadku dzieci poniżej 13 lat, rejestracji dokonują rodzice, opiekunowie lub starsze rodzeństwo.

Rejestracja karty SIM


Aby zarejestrować kartę SIM, należy pójść do salonu operatora lub innego punktu wskazanego przez niego, a także przez internet. Musisz mieć ze sobą kartę (lub jej numer) i dowód albo paszport. Na miejscu wypełnisz stosowany formularz.

Uwaga! Rejestrując kartę SIM, musisz podać imię, nazwisko, PESEL lub numer i serię dowodu tożsamości (to może być paszport, dowód osobisty, a cudzoziemcy - kartę pobytu). 

Na jedną osobę można zarejestrować maksymalnie 20 numerów. Ci którzy prowadzą działalność gospodarczą - do 100 numerów.

Uwaga! Możesz również zarejestrować kartę SIM na kogoś. W takim przypadku konieczne jest przedstawienie pełnomocnictwa notarialnego. Termin rejestracji kart SIM upływa 1 lutego 2017 roku. Po tym czasie karta zostanie zablokowana. 


Czy za rejestrację telefony na kartę trzeba płacić?  


Rejestracja kart prepaid nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów dla klienta, a wręcz przeciwnie, najwięksi operatorzy zachęcają do jak najszybszej rejestracji kart SIM rozmaitymi bonusami. Są to zazwyczaj dodatkowe pakiety internetowe, roczna ważność konta czy dodatkowe środki pieniężne na koncie, które można wykorzystać na usługi telekomunikacyjne.

Te bonusy często są przygotowane zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów i pozwalają na dużą oszczędność wydatków.

Komentarze

Popularne posty