Przejdź do głównej zawartości

Tanie ogrzewanie domu

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu?

Ustaw optymalną temperaturę i nie pozwól ciepłu uciekać z domu, a zaoszczędzisz ok. 200 zł rocznie.

Darmowe ogrzewanie domu 

W słoneczne zimowe dni rozsuń zasłony i firanki. Promienie wpadające przez szybę tworzą efekt cieplarniany i za darmo ogrzewają dom. Gdy jednak jest pochmurno i wleje wiatr, zawieś grubsze zasłony. Przez szyby ucieka bowiem znacznie więcej ciepła niż przez ściany.

Rolety w domu 

Pomyśl o zamontowaniu zewnętrznych rolet. Zatrzymują ciepło w domu, ponieważ między nimi a szybami tworzy się rodzaj powietrznej poduszki. Pytaj o rolety pokryte specjalną pianką. Dzięki niej straty ciepła będą jeszcze mniejsze, a nasze rachunki za ogrzewanie niższe.

Ciepło odbite 

Umieść za grzejnikami specjalne ekrany. Odbijają ciepło i kierują do wnętrza domu. Kosztują co prawda ok. 20 zł m.kw., ale wydatek szybko się zwróci, bo ekrany nie tylko odbijają ciepło, ale są też doskonałymi izolatorami. Zwłaszcza wykonane z wełny mineralnej pokrytej folią aluminiową. Ocieplają ścianę za kaloryferem i zatrzymują ciepło w domu.

Idealna temperatura w domu 

Dostosuj temperaturę w domu do tej na zewnątrz. Jeśli robi się cieplej, przykręć grzejniki. Na noc zmniejsz grzanie w łazience i kuchni. Nie ogrzewaj pomieszczeń, w których Cie nie ma przez dłuższy czas.

Nawyk przykręcania kaloryfera szybko odczujesz w portfelu.

Mniejsza wilgotność w domu 

W wilgotnych pomieszczeniach chłód jest bardziej odczuwalny i wtedy kaloryfery ustawiamy na wyższą temperaturę.

Uwaga! Optymalna wilgotność powietrza wynosi 40-60%. Pilnuj, aby nie przekraczała tych wartości. Nie susz w pokoju prania i włączaj wyciąg, gdy gotujesz. Sprawdź, czy Twoje ojna nie są zbyt szczelne, gdy szyby zaparowują, to znaczy, ze nie ma odpowiedniej wentylacji. Aby temu zaradzić, możesz częściej wietrzyć lub zamontować nawiewniki okienne. 

Zdrowszy i tańszy sen 

W pokoju, w którym temperatura nie przekracza 18 st. C, śpimy lepiej i wstajemy wypoczęci. Przykręć wiec kaloryfer i nie przegrzewaj sypialni. Lepiej przykryć się dodatkowym kocem, niż płacić wysokie rachunki za ogrzewanie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przeisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.