Przejdź do głównej zawartości

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC


Ruszył już nowy system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS), który jest prowadzony przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

Dzięki systemowi łatwiejsza będzie likwidacja szkody po kolizji albo stłuczce, bo poszkodowany kierowca będzie mógł zgłosić uszkodzenie samochodu bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela a nie - ja wcześniej - w firmie, w której ubezpieczony był sprawca wypadku.

To znacznie ułatwi cały proces odzyskiwania pieniędzy za naprawę auta, bo wszystko będzie się dziać bez udziału poszkodowanego kierowcy. Jego ubezpieczyciel ustali wartość szkody oraz wypłaci odszkodowanie (lub bezgotówkowo zlikwiduje szkodę). Później rozliczy się z firmą, w której wykupił ubezpieczenie OC sprawca wypadku.

Co nie kwalifikuje się do BLS?

Do BLS nie będą kwalifikować się jednak np.:

  • szkody osobowe;
  • szkody, które wystąpiły poza granicami RP;
  • szkody o wartości przekraczającej 30 tys. zł.
Dostęp do systemu zyska większość właścicieli samochodów w Polsce, bo przystąpiło do niego (lub złożyło taką deklarację) 8 towarzystw, które obejmują blisko 70% ubezpieczeń.  Klienci Warty, Concordia Ubezpieczenia, Ergo Hestia, UNIQA oraz PZU mogą już teraz korzystać z BLS.
Uwaga! Towarzystwa Liberty Ubezpieczenia i Aviva przystąpią do BLS 1 lipca, a Gothaer - 15 października. 
BLS to najważniejszy projekt dla polskiego rynku ubezpieczeń w ostatnich latach. Dzięki wielomiesięcznej pracy przedstawicieli firm, które zrzeszone są w Polskiej Izbie Ubezpieczeń (PIU) wypracowano rozwiązanie, które umożliwia poszkodowanym likwidacje szkody u swojego ubezpieczyciela.

Dzięki temu wielu klientów zacznie zwracać baczniejszą uwagę na jakość oferowanych usług.

Uwaga! Takie rozwiązanie jest od lat z powodzeniem stosowane w innych krajach UE, m.in. w Belgii, Hiszpanii, we Francji i we Włoszech. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przeisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.