Kredyt studencki PKO

Kredyt studencki w PKO Banku Polskim 


Kredyt studencki udzielany jest na bardzo korzystnych warunkach: koszt kredytu w znacznej części jest dofinansowany z budżetu państwa. Jego oprocentowanie stanowi równowartość połowy wysokości stopy redyskontowej NBP.Wygodna jest też forma spłaty kredytu sudeckiego, która zaczyna się dopiero w dwa lata po ukończeniu studiów i rozłożona jest na dwukrotnie więcej rat niż liczba wypłacanych rat kredytu.

Minimum formalności przy kredycie studenckim 

Wnioski o preferencyjne kredyty studenckie składa się co roku od 1 października do 15 listopada. Przysługują one osobom, które studiują na dowolnej uczelni, także prywatnej. Na każdy stopień studiów (licencjackie, magisterskie, doktoranckie) składa się oddzielny wniosek.
Uwaga! Formalności przy kredycie studenckim ograniczone są do minimum - student aplikujący o kredyt musi jedynie spełniać kryteria dochodowe oraz mieć nie więcej niż 25 lat przy rozpoczęciu studiów (nie dotyczy to drugiego kierunku czy studiów doktoranckich). 

Zabezpieczenie kredytu studenckiego  

Jest nim nim poręczenie rodziców. W przypadku bardzo niskich dochodów student może wystąpić o poręczenie finansowania w Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Korzyści z kredytu studenckiego 

Z uwagi na jego niskie oprocentowanie warto skorzystać z kredytu studenckiego niezależnie od kondycji studenckiego budżetu. Może on być źródłem bieżącego dochodu, które pozwoli na opłatę czesnego, wynajem stancji, zakup podręczników, opłacenie jedzenia czy dojazdu do domu - a ewentualną nadwyżkę wykorzystać bardziej kreatywne. 
Uwaga! Ustawodawca nie narzucił żadnych ograniczeń co do przeznaczenia środków. Student może je zainwestować z myślą o przyszłości, ale także założyć dzięki nim własną firmę. Dla osoby przedsiębiorczej to wyjątkowa okazja na tanie finansowanie własnej działalności. 

Preferencyjne kredyty studenckie w PKO BP 

To:
  • możliwość uzyskania kredytu przez studentów, którzy posiadają niską zdolność kredytową (nie osiągają dochodów);
  • dostosowanie okresu spłaty do możliwości kredytobiorcy;
  • możliwość karencji w spłacie kredytu i odsetek;
  • brak opłat za wcześniejszą spłatę i dokonywanie nadpłat;
  • brak opłaty przygotowawczej za rozpatrzenie wniosku oraz przygotowanie i zawarcie umowy w przypadku posiadania konta osobistego w PKO Banku Polskim.
Uwaga! Kwota 600 zł miesięcznie to poważny zastrzyk dla studenckiego budżetu. Warto po nią sięgnąć, by opłacić stancję, czynsz, kupić książki lub... założyć własną firmę. 

Komentarze

Popularne posty