Jak wyjechać do pracy do Holandii?





Jak bezpiecznie wyjechać do Holandii do pracy?

W Holandii bardzo poszukuje się pracowników tymczasowych. Czyli zatrudnionych na określony czas, kilka miesięcy, rok, dwa lata. Jeśli zdecydujesz się na taką pracę, będziesz mieć taką samą umowę i zarobki jak Holender zatrudniony na identycznym stanowisku.

I tak samo będzie Cie chronić prawo pracownicze. 

W Holandii można zarobić miesięcznie 17000-200 euro

Wynagrodzenie w Holandii zależy nie tylko od stanowiska, ale też trybu pracy (czy jest na zmiany) oraz godzin nadliczbowych (bardzo pożądanych, bo dodatkowo płatnych):

  • spawacz - 1628-3399 euro;
  • pracownik magazynu - (tu często pracują Polacy - i panowie, i panie) - 1965-2180 euro;
  • pomoc do osób starszych - 1505-2121 euro.
Średnie tygodniowe wynagrodzenie na rękę wynosi ok. 450 euro. Tygodniowe, bo zarobki są tu wypłacane co tydzień a nie raz w miesiącu. Gdy odejmiesz od tego 50 euro kosztów zakwaterowania zapewnionego przez agencję pracy , zostanie 400 euro. Na skromne życie, czyli jedzenie kupowane w promocjach i z niższej półki wystarcza 50 euro. Na jedzenie bez ciągłego spoglądania na ceny wydasz 100 euro. 
Uwaga! Czyli miesięcznie można zaoszczędzić ok. 1200-1400 euro (5-6 tys. zł).

Agencja pracy zapewnia przejazd i mieszkanie w Holandii

Zostaniesz zatrudniony bez znajomości choćby podstawowego angielskiego. To nie przeszkadza w pracy. W wielu firmach pracują nieomal sami Polacy, przełożonym jest Polak, są napisy po polsku.

Agencja pracy załatwia wszystkie formalności. Zapewnia przejazd i mieszkanie (musi ono spełniać określone przepisami normy dotyczące standardu i powierzchni).

Najczęściej do pracy wyjeżdżają młode osoby, by zarobić na życiowy start. Ale nie tylko. Np. agencja OTTO ma program doa osób, które ukończyły 55 lat i szukają pracy za granicą. 




Jak sprawdzić agencję pośrednictwa pracy?

Można ją znaleźć w internecie. Wpisz hasło "oferty pracy w Holandii biuro w Polsce".
Uwaga! Nie wybieraj pierwszej agencji, tylko sprawdź kilka.
Uczciwa powinna:

1. Być zarejestrowana w ABU lub NBBU - czyli holenderskich stowarzyszeniach agencji zatrudnienia. Jeśli nie jest tam zarejestrowana, zrezygnuj z jej usług.

2. Podpisać z Tobą dwie umowy z Polsce (tzw. umowę skierowania oraz umowę o pracę) i podać adres pod którym będziesz mieszkać.

3. Zapewnić pracę bez ponoszenia żadnych kosztów (uczciwe agencje są zatrudniane przez pracodawców, nie pobierają żadnych prowizji ani w gotówce, ani z pensji od pracowników). 

Komentarze

Popularne posty