Odpowiedź na apelację wzór
Jak napisać odpowiedź na apelację - wzór
Odpowiedź na apelację może wnieść przeciwnik (uczestnik postępowania) strony, która wnosiła apelację lub jego pełnomocnik.
Jej celem jest wyrażenie swojego stanowiska wobec zarzutów apelacji. Stanowisko wyrażone w takiej odpowiedzi, przygotowuje ustanie rozprawę apelacyjną.
Odpowiedź na apelację przesyła się bezpośrednio sądowi drugiej instancji.
Jej celem jest wyrażenie swojego stanowiska wobec zarzutów apelacji. Stanowisko wyrażone w takiej odpowiedzi, przygotowuje ustanie rozprawę apelacyjną.
Odpowiedź na apelację przesyła się bezpośrednio sądowi drugiej instancji.
Uwaga! Odpowiedź na apelację należy wnieść w terminie dwóch tygodni, od dnia doręczenia odpisu apelacji.
Jak wnieść odpowiedź na apelację?
Należy to zrobić na piśmie, oznaczając sąd do którego kieruje się odpowiedź, osoby których dotyczy postępowanie sądowe oraz sygnaturę akt.W odpowiedzi trzeba zwięźle ustosunkować się do apelacji.
Uwaga! Dla sądu składa się zawsze dwa egzemplarze pisma, a dla każdej innej osoby składa się po jednym egzemplarzu (tzw. odpisy pisma).Trzeba również pamiętać o jednym egzemplarzu pisma dla siebie, na którym sąd potwierdzi wniesienie odpowiedzi na apelację.
Jeżeli odpowiedź na apelację będzie wnoszona za pośrednictwem poczty, to należy to zrobić listem poleconym i koniecznie zachować dowód nadania pisma.
Uwaga! Każdy zostawiony w sądzie egzemplarz odpowiedzi na apelację powinien mieć komplet załączników.Egzemplarz pisma, który kierowany jest do sądu składa się wraz z oryginałami dokumentów (akty stanu, umowy oraz inne oświadczenia, faktury, rachunki itd.).
Jeżeli składane są także jakieś cenne dokumenty (np.weksle, czeki), to należy je tak wyeksponować, by sąd mógł je zabezpieczyć.
Pismo należy własnoręcznie podpisać.
Z wniesieniem odpowiedzi na apelację nie wiąże się żadna opłata.
Nie tylko dla niesłusznie oskarżonych i bezpodstawnie pozwanych przed sąd
Jak samodzielnie wygrywać rozprawy? W idealnym świecie nikt nie powinien trafić do sądu oskarżony o coś, czego nie zrobił, a już w żadnym wypadku nie powinien zostać za to skazany. Niestety, realia są o wiele brutalniejsze i zapewne nieraz słyszałeś o niesłusznie oskarżonych i skazanych. I mowa tutaj o ludziach naprawdę niesłusznie oskarżonych, a nie o takich, którzy tylko tak mówią.
Komentarze