Jak założyć konto w systemie PayPal?
Konto PayPal - jak założyć?
PayPal to jedno z najbardziej rozpowszechnionych na świecie internetowych systemów rozliczeniowych. Powstał w 1998 roku i początkowo miał służyć wyłącznie do wzajemnego przekazywania sobie pieniędzy przez użytkowników internetu.
Z czasem jednak platforma PayPal została tak bardzo rozbudowana o inne funkcje, także takie, które pozwalają internautom na płacenie za towary w sklepach internetowych.
PayPal w Polsce
Od 2006 roku PayPal rozpoczął działalność w naszym kraju. Obecnie pozwala na dokonywanie płatności w kilku tysiącach sklepów w polskiej sieci, ale możliwe są także zakupy za granicą, oczywiście pod warunkiem, ze konkretny sprzedawca akceptuje ten system zapłaty za towary.Na początku platforma PayPal może się wydawać skomplikowana, jednak w rzeczywistości jej obsługa nie sprawia większych kłopotów.
Jak założyć konto w PayPal?
Aby móc korzystać z systemu PayPal, musisz założyć na nim własne konto. Aby to zrobić, w przeglądarce stron WWW wpisz adres www.paypal.pl. Na głównej stronie serwisy wybierz przycisk: Załóż konto.Pojawi się nowe okno, w którym wybierz - Konto osobiste i kliknij na przycisk - Rozpocznij.
Teraz w formularzu wypełnij wszystkie wymagane pola i potwierdź chęć założenia konta przyciskiem - Wyrażam zgodę i chcę założyć konto.
Po chwili na podany przez Ciebie przy rejestracji adres e-mail nadejdzie wiadomość o konieczności aktywacji konta. Kliknij na zamieszczony tam przycisk - Uaktywnij. W przeglądarce otworzy się nowa witryna, na której wpisujesz podane wcześniej hasło do konta i potwierdzasz je, klikając na - Logowanie.
System zadba o to, by w wypadku zapomnienia hasła można było korzystać z PayPala. Zostaniesz poproszony o wybranie dwóch pytań i udzielenie na nie odpowiedzi. Klikasz na przycisk - Prześlij.
Uwaga! W wypadku utraty hasła system zada Ci wspomniane pytania, a Ty powinieneś odpowiedzieć tak jak we wzorcu.Na koniec rejestracji konta zobaczysz komunikat - Konto PayPal zostało pomyślnie aktywowane.
Doładowanie konta PayPal
Konto PayPal założone, ale wciąż nie można z niego w pełni korzystać, bo brakuje na nim pieniędzy. Musisz wiec zasilić gotówką swoją elektroniczną portmonetkę.Logujesz się do konta w PayPalu. W głównym oknie wybierasz przycisk - Wyślij pieniądze. Otworzy się nowa strona zawierająca dane do przelania dowolnej kwoty na Twoje konto PayPal.
Przechodzisz do swojego elektronicznego konta bankowego i uruchamiasz nowy przelew. W odpowiednie rubryki wpisujesz informacje o przelewie.
Uwaga! Bardzo ważne jest to, byś dokładnie przepisał podany kod jako identyfikator przelewu (tytuł przelewu). Po wysłaniu pieniędzy na konto PayPal musisz uzbroić się w cierpliwość. Dopiero bowiem po dwóch lub trzech dniach przelane środki trafią do Twojej dyspozycji na PayPalu. Od tego momentu jednak będziesz mógł swobodnie nimi operować, dokonując zakupów bez użycia kosztownej karty kredytowej.
Szybsze doładowanie konta PayPal
Jeżeli jesteś nieco mniej cierpliwym amatorem zakupów w sklepach internetowych, możesz skorzystać z pewnej opcji w PayPalu, która przyspieszy doładowanie Twojego konta na tej platformie.Po zalogowaniu się na głównej stronie konta kliknij na - Dodaj środki i na = Doładuj konto (błyskawicznie).
Uwaga! Musisz pamiętać o tym, że szybkie doładowanie jest dostępne tylko dla osób, które mają konto w jednym z wybranych banków.No kolejnej stronie kliknij na przycisk - Wybierz i z rozwiniętej listy wskaż bank, w którym masz założone konto osobiste. Teraz w odpowiednie pole wpisz kwotę, którą zamierzasz doładować konto. Następnie kliknij na przycisk - Dalej.
Zostaniesz poproszony o ponowne zalogowanie na konto PayPal. Po jego przeprowadzeniu zobaczysz okno z potwierdzeniem danych do przelania pieniędzy. Kliknij na - Dalej. Pojawi się okno z danymi do przelewu. Logujesz się do konta w swoim banku i dokonujesz wpłaty. Po kilku minutach pieniądze powinny pojawić się na Twoim koncie w PayPalu.
Uwaga! Listę polskich sklepów, które honorują płatności w systemie PayPal znajdziesz na stronie www.paypal.pl. W wypadku zagranicznych witryn musisz każdorazowo się upewnić, czy konkretny sprzedawca przyjmuje zapłatę przez PayPal.
Komentarze