Podanie o podwyżkę wzór pisma

Jak napisać podanie o podwyżkę - wzór pisma

Nie powinieneś zwlekać z rozmową w sprawie podwyżki wynagrodzenia za pracę. Najlepszym rozwiązaniem będzie uprzedzenie pracodawcy/przełożonego i napisanie podania, w którym przedstawisz krótko swoje argumenty.

Pracodawca/przełożony powinien zaprosić Cię na rozmowę w sprawie podwyżki wynagrodzenia za pracę.


Kiedy możesz liczyć na podwyżkę wynagrodzenia za pracę?

Gdy:
  • wyniki Twojej pracy są lepsze od współpracowników;
  • posiadasz wyższe kwalifikacje oraz umiejętności niż inni pracownicy;
  • wykonujesz znacznie więcej obowiązków niż dotychczas;
  • na rynku na Twoim stanowisku pracy obowiązuje wyższe wynagrodzenia za pracę.
Uwaga! Na rozmowę z pracodawcą/przełożonym udaj się ze sporządzoną listą swoich osiągnięć zawodowych oraz zadań, które zostały zrealizowane dzięki Twoim staraniom. Musisz przekonać pracodawcę do udzielenia Ci podwyżki wynagrodzenia.

O czym nie wspominaj w rozmowie z pracodawcą/przełożonym?

Nie powołuj się na względy osobiste. Pracodawcy/przełożonego nie będzie interesowało, że nie masz pieniędzy np. na spłatę pożyczki, zakup mieszkania lub że brakuje Ci na bieżące wydatki.

Podwyżki wynagrodzenia nie argumentuj też tym, że np. kolega/koleżanka z działu zarabia więcej od Ciebie, a to dlatego, że wysokość pensji jest utajniona i pracownicy nie mają prawa wiedzieć o wysokości wynagrodzenia innych zatrudnionych.

Nie możesz też grozić  pracodawcy/przełożonemu zmianą pracy. W ten sposób na pewno nie wywalczysz podwyżki wynagrodzenia.

Jak napisać podanie o podwyżkę wynagrodzenia?

Data, Nazwisko przełożonego/pracodawcy – po prawej stronie kartki napisz nazwę miejscowości oraz datę sporządzenia podania, a poniżej – nazwisko oraz funkcję bezpośredniego przełożonego, do którego kierujesz podanie o podwyżkę wynagrodzenia za pracę.

Twoje nazwisko i stanowisko – w lewym górnym roku kartki napisz swoje imię, nazwisko oraz zajmowane stanowisko. Nie musisz podawać miejsca zamieszkania.

Uzasadnienie podania o podwyżkę wynagrodzenia – tutaj krótko wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem zasługujesz na podwyżkę wynagrodzenia za pracę.
Uwaga! Jest to bardzo ważny punkt podania o podwyżkę wynagrodzenia za pracę, ale musisz pamiętać o tym, że Twoje argumenty muszą być poparte faktami (np. obecnie masz wyższe kwalifikacje, bo skończyłeś studia, kurs specjalistyczny, masz więcej obowiązków itp.).
Podpis – wniosek na końcu odręcznie podpisz w dolnym rogu kartki pełnym imieniem i nazwiskiem.
Wzór podania o podwyżkę wynagrodzenia


O jaką podwyżkę wynagrodzenia powinieneś się starać?


Najlepiej poproś o podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 10-15 % dotychczasowej pensji.

Pracodawca nie ma obowiązku spełniać Twojej prośby. Ma jedynie obowiązek co roku podwyższać minimalne wynagrodzenia za pracę. W 2018 r minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 2100 zł brutto.

Komentarze

Popularne posty