Odpowiedź na pozew wzór

Odpowiedź na pozew 

Odpowiedź na pozew może być wniesiona przez pozwanego lub jego pełnomocnika. W sprawach zawiłych i rozrachunkowych, pozwany może być zobowiązany przez sąd do wniesienia odpowiedzi na pozew.

Pozwany w takiej odpowiedzi może skomentować pozew oraz złożyć wstępne wnioski (np. wnioski dowodowe). Poprzez odpowiedź na pozew pozwany wyraża wstępnie swoje stanowisko w sprawie.
Uwaga! Wniesienie odpowiedzi na pozew jest korzystne dla pozwanego, umożliwia bowiem sądowi wydanie wyroku zaocznego. 
Odpowiedź na pozew składa się w sądzie, w jakim toczy się sprawa. Składa się go przed pierwszą rozprawą.

Jak wnieść odpowiedź na pozew?

Odpowiedź na pozew wnieś na piśmie.
Uwaga! Składając pismo do sądu: złóż dwa egzemplarze dla sądu i po jednym egzemplarzu dla każdej innej osoby (tzw. odpisy pisma). Pamiętaj o jednym egzemplarzu dla siebie, na którym sąd potwierdzi wniesienie odpowiedzi na pozew
Jeżeli odpowiedź na pozew będziesz wnosił za pośrednictwem poczty, zrób to listem poleconym i koniecznie zachowaj dowód jego nadania. Każdy zostawiony w sądzie egzemplarz powinien mieć komplet załączników. Wraz z egzemplarzem kierowanym składasz oryginały dokumentów.
Uwaga! Pismo musisz własnoręcznie podpisać. 

Opłaty od odpowiedzi na pozew

Od odpowiedzi na pozew nie uiszcza się żadnej opłaty.

Praktyczny pomocnik procesowy

Nie tylko dla niesłusznie oskarżonych i bezpodstawnie pozwanych przed sąd 

Jak samodzielnie wygrywać rozprawy? W idealnym świecie nikt nie powinien trafić do sądu oskarżony o coś, czego nie zrobił, a już w żadnym wypadku nie powinien zostać za to skazany. Niestety, realia są o wiele brutalniejsze i zapewne nieraz słyszałeś o niesłusznie oskarżonych i skazanych. I mowa tutaj o ludziach naprawdę niesłusznie oskarżonych, a nie o takich, którzy tylko tak mówią.

Kliknij i sprawdź» 

Wzór odpowiedzi na pozew 

Nie tylko dla niesłusznie oskarżonych  i bezpodstawnie pozwanych przed sąd Jak samodzielnie wygrywać rozprawy?

Kliknij i sprawdź»

Komentarze

Czytaj także...