Przejdź do głównej zawartości

Od kiedy roczny urlop macierzyńskiRoczny urlop macierzyński


Ustawa o tzw.urlopach rodzicielskich, która zakłada m.in. wydłużenie urlopów macierzyńskich do 52 tygodni przy urodzeniu jednego dziecka ma wejść w życie 1 wrzenia.

Wniosek o taki urlop mogą składać panie, które urodzą dziecko po 17 marca.

Kiedy należy złożyć wniosek o roczny urlop macierzyński?


Jeśli przyszła mama złoży wniosek o roczny  urlop macierzyński na 14 dni przed planowaną datą porodu, to wtedy przez cały rok będzie otrzymywać 80% pensji, a gdy wniosek nie zostanie złożony, to przez 26 tygodni urlopu macierzyńskiego będzie otrzymywać 100% wynagrodzenia, a potem, gdy zachce go wydłużyć o kolejne 26 tygodni, będzie dostawać 60%.

Młoda mama będzie mogła pracować w okresie dodatkowego urlopu macierzyńskiego i co najwyżej na 1/2 etatu.

Musi również złożyć wniosek o to do pracodawcy. Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.