Jak oszczędzać pieniądze w domu?

Skuteczne oszczędzanie pieniędzy - 7 prostych sposobów...

Przy odrobinie silnej woli i konsekwencji, możesz co miesiąc zaoszczędzić nawet 300 zł. Zobacz, jak to zrobić...

Oszczędzanie pieniędzy: rozrywka w środku tygodnia 

Gdy oszczędzasz, nie musisz całkowicie  rezygnować z przyjemności i rozrywek. Większość kin przynajmniej raz w tygodniu oferuje bilety nawet o 50% taniej. Mniej o ok. 40% zapłacisz także w kinach studyjnych.O zniżki pytaj również w kasach teatrów lub kupuj tzw. wejściówki.

Oszczędzanie pieniędzy: kontrola wydatków

Aby skutecznie oszczędzać pieniądze musisz wiedzieć , ile i na co wydajesz. Przez miesiąc zbieraj wszystkie paragony. Poproś też bliskich, aby przynosili je do domu. Pod koniec miesiąca sprawdź wydatki. Dzięki temu zorientujesz się, które są zbędne. Zrezygnuj z nich, a pieniądze odłóż.

Oszczędzanie pieniędzy: polecenie przelewu 

Dobrym sposobem na gromadzenie kapitału jest odkładanie pewnej kwoty z każdej pensji. Wydaj w swoim banku polecenie przelewu na konto oszczędnościowe. Tylko na początku odczujesz brakującą kwotę. Potem nauczysz się gospodarować bez niej.

Oszczędzanie pieniędzy: mniej używek 

Dzięki rzuceniu palenia można zaoszczędzić ok. 5000 zł rocznie. Palacze wiedzą jednak, ze nie jest to łatwe. Aby oszczędzanie nie wiązało się z dużymi wyrzeczeniami, zrezygnuj przynajmniej z 1/4 wypalanych papierosów. W ten sposób również sporo zyskasz, bo aż 1250 zł rocznie.

Oszczędzanie pieniędzy: szybkie sprawunki 

Zastanów się wcześniej, co kupić i zrób to jak najszybciej, bo błądzenie między półkami zwykle kończy się nieplanowanymi wydatkami. Po zakupach jedź prosto do domu. Nie odpoczywaj, w kawiarenkach czy restauracjach znajdujących się w centrach handlowych, bo będzie Cię to kosztowało dodatkowe 10-20 zł za kawę i ciastko.

Oszczędzanie pieniędzy: zysk ze sprzedaży 

Większość z nas bierze nowy telefon, gdy kończy się umowa z operatorem, a stary rzuca w kąt. Nie gromadź niepotrzebnego sprzętu. Jeśli go nie używasz, sprzedaj. Możesz to zrobić w specjalnym punkcie skupującym używane telefony lub na  aukcjach internetowych.
Oszczędzanie pieniędzy: domowe tańsze 

Korzystanie ze stołówki w pracy lub baru jest bardzo wygodne, ale kosztuje.  Przygotowanie rano kanapki albo sałatki lub zapakowanie przyrządzonego poprzedniego dnia obiadu zabiera nie więcej niż 10 minut.

Przynoś jedzenie ze sobą do pracy, a zaoszczędzisz nawet 300 zł miesięcznie. Będziesz też zdrowiej się ożywiać.

Komentarze

Popularne posty