Założenie konta w banku

Konto w banku

Założenie konta w banku jest dziecinie proste i może je otworzyć praktycznie każdy bez wychodzenia z domu. W swojej ofercie ma je  kilkadziesiąt banków komercyjnych oraz kilkaset instytucji spółdzielczych.

Konto osobiste możesz założyć w oddziałach banków, a także w internecie.

Jeżeli chodzi o pierwszy sposób, to będziesz musiał udać się z wizytą do placówki banku. Nie jest to skomplikowane. Będziesz musiał przedstawić dokument tożsamości, wypełnić formularz (coraz częściej pracownik banku robi to za nas i go drukuje) i podpisać umowę.

No i załatwione.

Założenie konta bankowego przez internet

Jednak coraz częściej konta osobiste zakładane są przez internet. Wtedy formularz wypełniasz w formie elektronicznej. Po kilu dniach kurier dostarczy Ci regulamin konta osobistego oraz informacje na temat jego aktywacji wraz z kartą debetową.

Uwaga! Założenie konta osobistego jest równie łatwe w każdym banku.

Jakie konto osobiste wybrać?

Najważniejszy jest wybór banku. Musisz także wiedzieć, jakiego rodzaju konto będzie Ci potrzebne (zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ROR, konto oszczędnościowe czy konto firmowe.

Zwróć też szczególną uwagę na prowizje.
Większość banków nie pobiera opłat za samo posiadanie konta osobistego, ale rekompensatą za to są prowizje za inne usługi. Możesz znaleźć je w oddziale banku lub na stronie internetowej.

Zastawów się też wcześniej, ile miesięcznie będziesz robił przelewów, jak często będziesz wypłacał i wpłacał gotówkę oraz ile będzie kosztować Cię karta płatnicza.

Uwaga! Przed podpisaniem umowy – dokładnie to wszystko policz.
Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjne konto osobiste (a nie tylko internetowe), to weź pod uwagę lokalizację placówek, czy są blisko domu, miejsca pracy, miejsc, w których bywasz najczęściej. Zwróć także uwagę na ilość bankomatów, z których będziesz mógł podjąć pieniądze bez prowizji.

Uwaga! Myślisz o koncie oszczędnościowym? Wybierz rachunek wysoko oprocentowany. Niska opłata za jego prowadzenie  lepsza jest przy rachunku, z którego często będziesz korzystał i dokonywał dzięki niemu wielu operacji.

Komentarze

Popularne posty