Posty

Wyświetlanie postów z styczeń, 2016

Wydatki na cele rehabilitacyjne

Nie każdy wydatek można odliczyć w uldze rehabilitacyjnej 
Osoby niepełnosprawne często myślą, że w rocznym zeznaniu PIT mogą uwzględnić każdy wydatek, jaki ponoszą w danym roku. Dla nich przepustką do takiego postępowania jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Niestety to błędne myślenie, które w razie kontroli fiskusa może nas słono kosztować.

Tanie ogrzewanie domu

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania domu? Ustaw optymalną temperaturę i nie pozwól ciepłu uciekać z domu, a zaoszczędziszok. 200 zł rocznie.

Sprzedaż konsumencka

Na czym polega sprzedaż konsumencka? 
Kupując lub zamawiając jakąś usługę, zawieramy z przedsiębiorcą umowę. Jeżeli robimy to dla siebie, jesteśmy konsumentem i mamy określone prawa, które chronią nasze interesy. Niektóre z nich są ogólne, np. prawo do reklamacji, inne wynikają z rodzaju umowy, np. prawo odstąpienia przy umowach zawartych na odległość.

Darmowa pomoc prawna

Pomoc prawnika za darmo  W wielu instytucjach organizowane są dyżury prawników, którzy doradzą Ci za darmo. Porada powinna być udzielona każdemu, kto się po nią zwróci, bez względu na jego sytuację materialną. Poradnictwem prawnym z zakresu swojej działalności zajmują się m.in.: Państwowa Inspekcja Pracy,  Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Finansowy, Federacja Konsumentów i rzecznicy konsumentów.