Przejdź do głównej zawartości

Jaka karta kredytowa?

Karta kredytowa - jaką wybrać? 


Niezawodna, z długim okresem "bez odsetek" i... ładna. Jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczem karty kredytowej z mikroprocesorem, masz do wyboru szeroki ich wachlarz. W ofercie PKO BP znajdują się trzy rodzaje najpopularniejszych kart kredytowych: błękitna, srebrna i złota z różnymi wizerunkami, także w wersji ze zdjęciem właściciela.


PKO BP może przyznać kredyt na karcie od 700 zł do 2 tys. zł (błękitna karta kredytowa) i od 3 tys. zł do 50 tys. zł (złota karta kredytowa), które uzależnione są od zdolności kredytowej klienta.

Jednocześnie każdy posiadacz karty kredytowej może dla swoich najbliższych wyrobić karty dodatkowe.

Uwaga! Co ważne, rodzic może ją podarować swojemu dziecku. Jedynym wymogiem jest wiek dziecka - musi mieć ukończone 13 lat. Karta kredytowa to wygodne płacenie za zakupy (również online) bez opłat i prowizji. 

Korzystanie z karty kredytowej Z wykorzystanego kredytu w ramach karty kredytowej można spłacić całość lub część. Bank wymaga jedynie minimalnej kwoty - 4% wykorzystanego zadłużenia, jednak nie mniej niż 50 zł.

Uwaga! Jeśli w wyznaczonym terminie spłacisz całość zadłużenia, nie zostaną naliczone odsetki od operacji bezgotówkowych. W ten sposób możesz nawet 55 dni korzystać z nieoprocentowanego kredytu. Jeśli okres kredytowania jest dłuższy, to oprocentowanie kredytu będzie wynosiło - 20,4%, z opcją spłat ratalnych 15,4%, a jeśli zrezygnujesz z karty kredytowej w innym banku 9,9% przez pierwsze pół roku. 

Płacenie kartą kredytową PKO BP nagradza za płacenie karta kredytową. Dla przykładu: w przypadku błękitnej karty kredytowej wystarczy nią płacić za każde zakupy, a wtedy opłata wyniesie 0 zł (siedmiomiesięczne wartości wszystkich transakcji muszą osiągnąć kwotę min. 300 zł, np. zakup lodówki za 1200 zł gwarantuje realizację powyższego limitu za okres 4 miesięcy).

Jeśli w ciągu całego roku średnio w każdym miesiącu dokonasz płatności kartą kredytową na kwotę 150 zł, PKO BP pobierze tylko połowę opłaty - 16 zł. Jeśli aktywnie będziesz korzystał z karty kredytowej, opłata roczna wyniesie 32 zł.

Uwaga! Karta kredytowa będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem, jeśli jesteś osobą niezależną i świadomie podejmującą decyzje finansowe. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.