Przejdź do głównej zawartości

Konto bankowe dla dziecka

Czy warto założyć konto bankowe dla dziecka?

Banki oferują obecnie swoim klientom otwarcie konta bankowego dla dziecka plus karta płatnicza, gdy skończy ono 13 lat.

Dziecku-studentowi możesz otworzyć konto studenckie.
Uwaga! Rodzic lub opiekun dziecka, jeżeli chce to zrobić, może  utworzyć na swoim koncie osobistym subkonto lub otworzyć indywidualne konto dla dziecka.

Najlepszym bankiem będzie taki, który ma wiele bankomatów, ponieważ, gdy dziecko będzie chciało pobrać pieniądze za pomocą karty, nie będzie miało problemu z szukaniem bankomatu po całym mieście.


Przy otwieraniu konta bankowego dla dziecka deklaruje się, jak suma pieniędzy będzie wpływa co miesiąc na rachunek, a także trzeba określić limit wypłat z bankomatów. 

Koszt konta bankowego dla dziecka

Otwarcie rachunku jest bezpłatne. Niektóre banki nie pobierają opłaty za jego prowadzenie, a innych koszt obsługi może wynieść kilka złotych. 

Dlaczego otworzyć dziecku konto bankowe?

Dziecko musi czasem coś kupić do szkoły (zeszyt, książkę). Jeżeli zapisałeś swoje dziecko na zajęcia dodatkowe, to przyda mu się parę groszy na coś do jedzenia czy picia. 
Uwaga! Zamiast gotówki, którą łatwo może zgubić lub może zostać skradziona, a także łatwiej ją wydać – możesz dać mu kartę płatniczą, którą zapłaci za swoje zakupy w sklepie.

Plusy założenia konta bankowego dla dziecka

  • nieduże limity wypłat – w ten sposób Twoje dziecko będzie uczyło się rozsądnie wydawać pieniądze i planować swoje wydatki;
  • zawsze możesz dopłacić dziecku potrzebną kwotę ( to bardzo wygodne, gdy jest ono daleko od domu, np. na wycieczce szkolnej);
  • jeżeli ktoś ukradnie dziecku kartę płatniczą – możesz ją łatwo zastrzec przez telefon, a gdy dziecku skradną gotówkę, niestety raczej nie uda Ci się jej odzyskać. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.