Przejdź do głównej zawartości

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna o pracę

Przy ubieganiu się o pracę bardzo duże znaczenie ma pozytywne myślenie. Tak twierdzą specjaliści.

Tak więc warto przypomnieć sobie o swoich zaletach, ostatnich sukcesach i absolutnie nie tracić wiary w swoje powodzenie, bo uprawianie czarnowidztwa ( typu "nie mam szans, jest tylu lepszych ode mnie") na pewno nie pomoże w zdobyciu wymarzonej pracy.Jak osiągnąć swój cel?

Przede wszystkim należy zadbać o właściwe zachowanie. 

Uśmiech na twarzy, wyważona gestykulacja, spokojny, ale również zdecydowany głos na pewno zostaną zapisane na plus,a  unikać należy: spóźnienia się na rozmowę kwalifikacyjną (choćby o minutę), siadania bez pozwolenia, wiercenia się na krześle, krytykowania byłego zwierzchnika lub kolegów z poprzedniej pracy, bo to wszystko po prostu kłóci się z wizerunkiem idealnego kandydata- profesjonalisty.

Na rozmowę kwalifikacyjną należy przyjść dobrze przygotowanym.

Pracodawca np. może zapytać o to, dlaczego szukamy pracy, co było naszym największym osiągnięciem, jaką przyjmujemy rolę w zespole...
Uwaga! Aby nasze odpowiedzi były swobodne i zarazem klarowne, warto przeprowadzić wcześniej taki dialog z kimś znajomym, bo sugestie postronnej osoby mogą okazać się bardzo pomocne, ponieważ sami często nie potrafimy dostrzec tego, co potrafią zauważyć inni.
Nie można maskować stresu na siłę.

Wtedy zazwyczaj efekty są odwrotne od oczekiwanych i wpadka goni wpadkę.

Jeżeli zgubimy wątek, to zamiast mówić coś nie na temat, lepiej wziąć łyk wody, by zyskać czas na pozbieranie myśli, albo poprosić o chwilę na zastanowienie. Wtedy na pewno sobie poradzimy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód 1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.