Przejdź do głównej zawartości

Wydłużanie wieku emerytalnego

Nowa reforma emerytalna

Wydłużanie wieku emerytalnego rozpocznie się od 1 stycznia 2013 r. Jednak nie od razu będziemy pracować do 67 lat. Dlatego warto się dowiedzieć, ile to my będziemy pracować?

Wydłużanie wieku emerytalnego zacznie się od roczników pań, które urodziły się od 1 stycznia 1953 r. oraz panów urodzonych od 1 stycznia 1948 r.   O ile dłużej będziemy pracować?


W tabeli poszukaj swojego rocznika. Pełna informacja o stażu pracy (np. 60 lat i 1 miesiąc dla rocznika 1953) dotyczy kobiet, które urodziły się w pierwszym kwartale tego roku. Każdy kolejny kwartał w dacie urodzenia to wydłużenie okresu pracy o 1 miesiąc (dane w nawiasie).


Informacje w sprawie emerytur


W zależności od tego, skąd będzie pobierane świadczenie emerytalne (z ZUS czy KRUS), można dzwonić na numery informacyjne tych instytucji i dowiedzieć się więcej o wieku emerytalnym.

Telefoniczny serwis ZUS

  • 801 044 044z telefonów stacjonarnych;
  • 22 43 33 000 z telefonów komórkowych (połączenie z konsultantem od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00).

Biuro świadczeń KRUS 

  • 22 592 64 12 (poniedziałek - piątek, od 8.00 do 16.00) udziela informacji na temat wydłużania wieku emerytalnego rolników).

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wzór upomnienia dla pracownika

Kara upomnienia dla pracownika wzór Pracodawca ma prawo zastosować wobec pracownika, który nie przestrzega ustalonej organizacji oraz porządku w procesie pracy, przepisów BHP, przepisów przeciwpożarowych, a także przyjętego sposobu potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy:

Jak napisać pozew o rozwód?

Wzór pozwu o rozwód
1. Powód i pozwany Powód to osoba, która wnosi pozew o rozwód (może nim być każdy z małżonków), a pozwanym jest małżonek, z którym powód chce się rozwieść. W tym miejscu wpisuje się swoje dane (imię, nazwisko, dokładny adres), a niżej zamieszcza się dane małżonka.

Pozew o alimenty na dziecko wzór

Wzór pozwu o alimentyAlimentów na dziecko można domagać się, gdy nie mamy ślubu lub jesteśmy rozwiedzeni, a nawet, jeśli pozostajemy jeszcze formalnie małżeństwem, ale syn lub córka na stałe przebywają z nami i jest pod nasza opieką.